Gwiazdy z 13-stki

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo Logo Logo
 • Warsztaty w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

  Celem warsztatów były ćwiczenia uaktywniające i rozwijające kreatywność oraz zadania pobudzające myślenie abstrakcyjne i metaforyczne przy udziale rekwizytów. Zajęcia dla naszej grupy poprowadziła Pani Weronika Lucyk, która jest edukatorem teatralnym. Bawiliśmy się cudownie...

  czytaj dalej
 • Zwiedzanie teatru Wybrzeże w Gdańsku

  Celem wycieczki było przybliżenie uczniom kulis teatru z możliwością obejrzenia całego teatralnego zaplecza.

  czytaj dalej
 • Przygotowania do Kurtyny 2018

  Grupa "Gwiazdy z 13-stki" po raz pierwszy uczestniczyła w III edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna w Małym Kacku. Grupa przygotowała spektakl pt. "Anioły są wśród nas". Przedstawienie było zabarwione sporą dawką humoru, po dramatyczne momenty, trzymające w napięciu, potrafiące wzruszyć widza do łez. "Gwiazdy z 13-stki" to fenomenalna grupa, która nie przestaję szokować i zaskakiwać swojego opiekuna jak i organizatorów Kurtyny. Sami postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i zorganizowali kampanię reklamową swojego występu, stworzyli własne zaproszenia, które powędrowały nawet poza granice Gdyni. Co ciekawe, ich trud nie poszedł na marne, publiczność popisała swoją liczną obecnością. Brawo!

  czytaj dalej
 • c.d Kursu Charakteryzacji

  Wszystko co dobre szybko się kończy..., pierwsza edycja z charakteryzacji jest już za nami. Zmienialiśmy się nie do poznania. Charakteryzacja to nie tylko upiększanie, to też postarzanie, krew, blizny czy wszelkiej maści potwory. Inwencja twórcza naszych uczestników była ogromna. Zapraszamy do naszej galerii.

  czytaj dalej
 • Warsztaty z aktorem

  W ramach projektu Manufaktura Teatralna, w naszej szkole odbyły się warsztaty z aktorką filmową i teatralną Panią Beatą Buczek-Żarnecką. Pani Beata jest absolwentką PWST w Krakowie i aktorką teatru Miejskiego w Gdyni. Aktorka ma na swoim koncie niezliczoną liczbę ról teatralnych i filmowych. Pod bacznym okiem Pani Beaty uczyliśmy się jak: - nabrać pewności siebie, - pozbyć się tremy, - uwolnić umysł, - być wiarygodnym, - pozbyć się niepewności, - zostać dobrym mówcą i jeszcze wiele innych cennych umiejętności. Praca z Panią Buczek-Żarnecką była dla nas ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem. Dziękujemy za cenne lekcje życia.

  czytaj dalej
 • Kurs wizażu i charakteryzacji

  Pędzle ruszyły w dłoń! Dwie uczennice z naszej grupy uczestniczyły w kolejnych warsztatach dotyczących wizażu i charakteryzacji. Zajęcia odbyły się 13 i 14 października, pod okiem Pani Katarzyny Matewskiej-Kowalewskiej. Pani Katarzyna jest założycielem i dyrektorem PSSW- Akademii Mistrzów Makijażu, która jest najlepszą szkołą wizażu i charakteryzacji w Trójmieście. Uczestniczki kursu zapoznały się z narzędziami i stanowiskiem pracy, z kosmetykami, z doborem podkładu, z konturowaniem poszczególnych kształtów twarzy, co w cele nie było łatwe. Pani Kasia jest profesjonalistką, służyła każdej uczestniczce praktycznymi wskazówkami, dzięki którym sztuka makijażu przestała być tajemnicą, a stała się ciekawym wyzwaniem i dobrą zabawą. Pierwsze p...

  czytaj dalej
 • Przedstawienie z Ślubowania klas pierwszych

  Gwiazdy z 13-stki nie próżnują! W dniu 11 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Na to wyjątkowe wydarzenie nasza grupa była autorem części artystycznej i przygotowała przedstawienie pt. "Trzynastka kontra Hogwart ". To była naprawdę piękna uroczystość, która z pewnością zapadnie w pamięć nie tylko głównym bohaterom, ale wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do galerii.

  czytaj dalej
 • Zajęcia z choreografii

  W dniach 24 września i 1 października tanecznym krokiem zawitała do naszej szkoły pani Grażyna Słaboń i poprowadziła dla naszej grupy zajęcia z choreografii. Dzięki pani Grażynie mogliśmy rozwijać swoją gibkość oraz popracować nad koordynacją ruchową. Zajęcia dały nam wiele radości i pokazały, że taniec nie ma granic a choreografia jest bardzo ważnym elementem przedstawienia teatralnego. Dziękujemy bardzo za współpracę i liczymy na dalszą. Zapraszamy do galerii na fotorelację z zajęć.

  czytaj dalej
 • Zajęcia z higieny i emisji głosu

  Dzięki udziałowi w projekcie "Manufaktura teatralna", mogliśmy uczestniczyć w warsztatach dotyczących higieny i emisji głosu. Zajęcia odbyły się 26 września i 3 października, poprowadzone były przez panią Barbarę Czarkowską. Ćwiczenia z emisji głosu rozpoczęliśmy od zadań oddechowo-fonacyjnych, których celem jest ustalenie i utrwalenie oddychania przeponowo-żebrowego oraz opanowanie poprawnego wydobytego głosu. Pani Barbara dołożyła wielu starań, abyśmy osiągnęli tę umiejętność. Udzieliła nam wielu cennych wskazówek jak umiejętnie władać głosem. To był zaszczyt pracować z profesjonalistką w swojej dziedzinie.

  czytaj dalej

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo